loading

História Petzl

Pridané 24.04.2018 Gurkuda

Petzl vyvíja produkty a poskytuje riešenia, ktoré umožňujú športovým nadšencom a odborníkom prístup k niektorým z najneprístupnejších miest, denne i v noci. Fernand Petzl - príbeh priekopníka V 30-tych rokoch minulého storočia Fernand Petzl objavil jaskyňu vo veku 17 rokov. Začal predstavovať nové techniky speleológie, ktorá bola v tom čase ešte len v základoch .Vo svojej dielni začal vyrábať výrobky a systémy pre seba a svojich priateľov. Jeho cieľom bolo podmaniť podzemné prekážky v predtým neprístupných priestoroch.

V 40-tych rokoch minulého storočia vynašiel a zdokonalil nové a inovatívne produkty so svojím priateľom, Pierre Chevalierom. Ich spolupráca bola zlomom. Spolu skúmali počiatočných sedemnásť kilometrov podzemných galérií Dent de Crolles a vytvorili nový svetový rekord pre výskum pod 600 metrov. Významne zdokonaľovali nové techniky progresie tým, že používali nylonové laná namiesto pevných rebríkov, ktoré sa v tom čase používali.

V 50-tych rokoch minulého storočia Fernand Petzl viedol medzinárodnú expedíciu do jaskyne Berger vo francúzskom regióne Vercors.

V 70-tych rokoch, nakoniec laná úplne nahradili rebríky. Tieto inovácie čoskoro našli svoje miesto v oblasti športu, záchrany a neskôr v priemysle aj v stavebníctve.

 • 1968 Fernand Petzl uskutočnil sériovú výrobu svojich komponentov vo vlastnej dielni.
 • 1970 So svojimi synmi Pierre a Paulom rozšíril svoju produkciu o horolezecké vybavenie.

Po vyrobení osvetlenia pre jaskyňu vytvoril tím prvý svetlomet určený pre horolezcov. To bol začiatok dobrodružstva pre značku Petzl.

 • 1975 Petzl založil svoje sídlo v meste Crolles vo Francúzsku. Toto je začiatok výroby značky Petzl. Vyrábajú sa prvé postroje Petzl.
 • 1981 Predstavenie svetlometu ZOOM.
 • 1990 Prvé produkty určené špeciálne pre profesionálny trh.
 • 1991 Otvorenie dcérskej spoločnosti v USA. Prvé zariadeni1998: Zavádza sa ultra kompaktný ascendor lana TIBLOC.
 • 2000 Vyrobený prvý LED svetlomet.
 • 2002 Prvá bezškárová ľadová sekera s uhlom uchopením: QUARK ERGO.
 • 2006 Vytvorenie nadácie Petzl.
 • 2010 Otvorenie Petzl Manufacturing v Malajzii. Predstavenie PIXA, prvého profesionálneho svetlometu.
 • 2012 Zavedenie svetlometu NAO s technológiou reaktívneho osvetlenia.
 • 2013 Spoločnosť Petzl uviedla do pohybu dynamické laná.
 • 2014 Založili dcérske spoločnosti Petzl Spain a Petzl Germany.

 •  

Nike NSW MODERN JOGGER GREY nohavice

Pánske tréningové nohavice Nike NSW MODERN JOGGER GREY 80% bavlna 20% polyester

31,20 €
Columbia GO TO HOODED JKT BLUE pánska outdoor bunda

Pánska outdoor bunda Columbia GO TO HOODED JKT BLUE Omni-heat viditelná technoloógia hliníkových bodiek na priedušnom materiály zaisťuje viacej tepla prostredníctvom odrazu ľudského tepla a jeho udržnia pod odevom. Outdoorová bunda so sťahovatelnou kapucň

85,70 €
Turistická bunda McK ACTIVE KENNY RED

Turistická bunda McK ACTIVE KENNY RED je zateplená výplňou THINSULATE odolná proti vetru. Rukávy ukončené gumičkmi. Sťahovacia kapuca a spodok. Dve vrecká na zips.

0,00 €

Posledné príspevky

Ako naučiť dieťa lyžovať bezbolestne I.
Ako naučiť dieťa lyžovať bezbolestne I.
V nasledujúcej sérií článkov Vám ponúkneme pár rád, ako si poradiť s dieťaťom pri prvých zážitkoch na svahu, aby nemalo traumu, zlozvyky a zlý deň.
Ako na lyžiarske okuliare II.
Ako na lyžiarske okuliare II.
Pokračovanie článku so zostávajúcimi parametrami.
Ako na lyžiarske okuliare I.
Ako na lyžiarske okuliare I.
Veríme, že tento článok pomôže vybrať tie správne okuliare, aby ste si lyžovačku užili a nie furt naprávali okuliare, utierali rosu a žmúrili, alebo naopak pučili oči do tmy.
Ako na lyžiarske prilby II.
Ako na lyžiarske prilby II.
Ako na prilby II. je pokračovaním článku o výbere a druhoch lyžiarskych prilieb.
Ako na lyžiarske prilby I.
Ako na lyžiarske prilby I.
Asi sa všetci zhodneme. že prilba je obmedzujúca, otravná a všeobecne vadí pri akomkoľvek športe. Na čom sa znovu zhodneme je, že niektoré šport sa už bez prilby robiť nedajú. Lyžovanie je určite jeden z nich. Technológie pokročili, rýchlosť sa zvýšila a s ňou aj pády a kolízie. Čo si na prilbách všímať, aby ste si ju ani nevšimli sa dočítate v našom článkovom seriáli.
Kontakt

info@sportovyraj.sk
Doručenie zadarmo
nad 66,66 €
Hľadať Registrácia
Môj košík 0,00 €