loading

HISTÓRIA ASICS

Pridané 24.04.2018 Gurkuda

V roku 1949 Kihachiro Onitsuka založil Onitsuka Co Ltd spoločnosť, predchodcu spoločnosti ASICS v Kobe (Japonsko). Onitsuka začal vyrábať  topánky na basketbal s reakciou na potrebu byť hviezdou okamihu. V dizajne svojich prvých tenisiek je zabudovaná podošva, ktorá simuluje chobotnicu. V roku 1950 bola spoločnosť premenovaná na Onitsuka Tiger. O rok neskôr sa popularizuje športová obuv "Tiger", populárne nosená víťazom maratónu v Bostone.

60 ROKY

V roku 1964 sa v Tokiu oslavovali prvé olympijské hry Ázie. Japonský ženský volejbalový tím, známy ako "orientálne čarodejnice", získal zlatú medailu.Onitsuka predstavil svoju kultovú topánku na americkom trhu. Potom model "Tiger" prechádza sériou štrukturálnych a estetických úprav. Počas tejto doby sú tenisky modifikované a predstavujú elegantné tigrové línie. V dôsledku toho sú topánky Onitsuka známe ako "Tyger".

70 ROKY

Derek Clayton, sponzorovaný spoločnosťou ASICS, svetový maratónový rekord. V druhej polovici 70. rokov zaznamenali výrazné zlepšenie funkčnosti tenisiek. Existuje už veľa športovcov, ktorí nosia topánky ASICS v hlavných súťažiach, vrátane Lasse Viren, jednej z veľkých hviezd olympijských hier 
v Mníchove v roku 1972. V roku 1977 sa narodila spoločnosť ASICS Corporation, bola zlúčená spoločnostami Onitsuka Tiger a GTO Sports Nets & Sportswear. ASICS je skratka pre latinskú frázu "Anima Sana In Corpore Sano", čo znamená "Zdravá myseľ v zdravom tele", ktorá slúži ako platforma pre značku dodnes.V sedemdesiatych rokoch začala ASICS vyrábať tenisky navrhnuté špeciálne pre ženy.

80 ROKY

Športovci pretrvávajú v snahách o čoraz zložitejšie výzvy, ASICS predstavuje výzvu na zlepšenie technológie ich obuvi. V roku 1979 vytvorilo výskumné centrum ASICS v japonskom Kobe laboratórium zamerané výlučne na štúdium nových funkcií pre tenisky. V roku 1985 bolo oficiálne založené Centrum výskumu a vývoja ASICS. Zavedenie systému tlmenia GEL (ASICS GEL Cushioning System) je skutočnou revolúciou vo svojom sortimente tenisiek. Tento tlmiaci systém umožňuje absorbovať dopad stopy, rozptýliť vertikálny dopad a rozptýliť ho do horizontálnej roviny. Aby sa zabezpečilo maximálne odpruženie a stabilita topánky, tieto systémy GEL sú integrované do oblastí prstov a päty, ktoré musia odolávať väčšiemu nárazu počas šliapania. Aktuálny sortiment obuvi ASICS využíva širokú škálu systémov odpruženia GEL.

90 ROKY

Dekáda 90. rokov predstavuje obdobie slávy japonského športu. Profesionálny futbal dosahuje vysokú úroveň popularity a v atletike, každý rok padajú svetové rekordy. V 90. rokoch je ASICS lídrom vo svojom sektore a zavádza významné technologické inováce, napríklad: DuoSole, AHAR Heel Plug, Trusstic systém, priľnavosti za mokra Rubber, RhynoSkin alebo Duomax. V roku 1994 ASICS predstavila úspešný GEL-KAYANO a čoskoro sa stala referenčnou obuvou vo svojej kategórii.

PRVÁ DEKÁDA 21. STOROČIA

Inovácia ASICS pokračuje v tomto novom tisícročí. Na vedúcom výskumnom a vývojovom centre
v meste Kobe, Japonsko, vedci spoločnosti ASICS chcú nájsť spôsoby, ako zlepšiť výkonnosť, pohodlie a vhodnosť obuvi. V snahe splniť svoj záväzok voči športovcom je konštrukcia pružnejšia a ľahšia. Pohodlné topánky tak reagujú na vaše potreby, ASICS vyvíja celý rad úplne nových systémov: Gender Specific Space Trusstic, medzipodrážka Soly, Impact Guidance System, Biomorphic Fit a vylepšené diskrétne systémy GEL. V roku 2007 vznik  GEL-KINSEI, ktorý sa zatiaľ považuje za najpokročilejšiu bežeckú obuv.

zdroj:asics.com

Nike NSW MODERN JOGGER GREY nohavice

Pánske tréningové nohavice Nike NSW MODERN JOGGER GREY 80% bavlna 20% polyester

31,20 €
Columbia GO TO HOODED JKT BLUE pánska outdoor bunda

Pánska outdoor bunda Columbia GO TO HOODED JKT BLUE Omni-heat viditelná technoloógia hliníkových bodiek na priedušnom materiály zaisťuje viacej tepla prostredníctvom odrazu ľudského tepla a jeho udržnia pod odevom. Outdoorová bunda so sťahovatelnou kapucň

85,70 €
Turistická bunda McK ACTIVE KENNY RED

Turistická bunda McK ACTIVE KENNY RED je zateplená výplňou THINSULATE odolná proti vetru. Rukávy ukončené gumičkmi. Sťahovacia kapuca a spodok. Dve vrecká na zips.

0,00 €

Posledné príspevky

Ako naučiť dieťa lyžovať bezbolestne I.
Ako naučiť dieťa lyžovať bezbolestne I.
V nasledujúcej sérií článkov Vám ponúkneme pár rád, ako si poradiť s dieťaťom pri prvých zážitkoch na svahu, aby nemalo traumu, zlozvyky a zlý deň.
Ako na lyžiarske okuliare II.
Ako na lyžiarske okuliare II.
Pokračovanie článku so zostávajúcimi parametrami.
Ako na lyžiarske okuliare I.
Ako na lyžiarske okuliare I.
Veríme, že tento článok pomôže vybrať tie správne okuliare, aby ste si lyžovačku užili a nie furt naprávali okuliare, utierali rosu a žmúrili, alebo naopak pučili oči do tmy.
Ako na lyžiarske prilby II.
Ako na lyžiarske prilby II.
Ako na prilby II. je pokračovaním článku o výbere a druhoch lyžiarskych prilieb.
Ako na lyžiarske prilby I.
Ako na lyžiarske prilby I.
Asi sa všetci zhodneme. že prilba je obmedzujúca, otravná a všeobecne vadí pri akomkoľvek športe. Na čom sa znovu zhodneme je, že niektoré šport sa už bez prilby robiť nedajú. Lyžovanie je určite jeden z nich. Technológie pokročili, rýchlosť sa zvýšila a s ňou aj pády a kolízie. Čo si na prilbách všímať, aby ste si ju ani nevšimli sa dočítate v našom článkovom seriáli.
Kontakt

info@sportovyraj.sk
Doručenie zadarmo
nad 66,66 €
Hľadať Registrácia
Môj košík 0,00 €