loading

HISTÓRIA ZNAČKY SALEWA

Pridané 24.04.2018 Gurkuda

Príbeh SALEWA SA (Sattler / Saddler) LE (Leder / Leather) WA Waren / Wares) začal 8. júla 1935, keď Josef Liebhart, založil firmu na výrobu kožených a textilných výrobkov,prvé ruksaky s konštrukciou z oceľových trubiek a lyžiarske palice z liesky. Menová reforma 21. júna 1948 znamenala nový začiatok pre SALEWA a západné Nemecko. Na niekoľko rokov boli fotoprodukty vyrobené pre spoločnosť AGFA hlavnou predajnou  položkou. Okrem batohov boli súčasťou portfólia aj futbalové lopty (vyrobené z kože) a tašky na motorky. Lyžiarske palice (vyrobené z dreva lesných lieskových orieškov) sa nakoniec stali hlavnou predajnou položkou.

V roku 1955 SALEWA vyvinula unikátny batoh Andes a podporila expedíciu Andes Hermann Huber, ktorý sa stal riaditeľom spoločnosti SALEWA. V roku 1960 vývoj a výroba plne nastaviteľných SALEWA klasických svietiacich palíc stanovuje nové štandardy a stal sa jedným z najúspešnejších výrobkov spoločnosti SALEWA. Spoločnosť SALEWA získala medzinárodné uznanie ako lídra v alpskej inovácii s vynálezom tubulárnej ľadovej skrutky, ktorá je dnes priemyselným štandardom.

V roku 1979  Eagle bol vytvorený, aby symbolizoval silu v kvalite a výkonnosti výrobkov SALEWA. Bol spustený stan Sierry dome. V roku 1985 -V silnej spolupráci s Reinholdom Messnerom a Kurtom Albertom boli na výpravách testované mnohé nové nápady. Siegfried Messner utrpel smrteľnú nehodu spôsobenú bleskom na Stabelerturm.

V roku 1990  SALEWA získal Heiner Oberrauch a jeho skupina Oberalp a centrála bola presunutá do Bolzana. V roku 1994  Rozvoj Helia, najľahšej svetovej prilby na svete, bol výsledkom nového cieľa "polovičná hmotnosť - dvojitý odpor". Od tej doby, čo bola polovičná hmotnosť - dvojitá odolnosť definovaná ako cieľ, SALEWA  sa sústredil na ľahké výrobky a v roku 2001 vyvinul svoju vlastnú ľahkú zbierku. Zvýraznenými produktmi tejto kolekcie boli napríklad karabina Sub 33 (33 g) a bunda Ultra s hmotnosťou menšou ako 350 g.

V roku 2002 -prvý maloobchodný predaj bol otvorený vo Finale Ligure.

V roku 2003 SALEWA pokračovala na ceste k úspechu a založila dcérske spoločnosti vo  Francúzsku a Španielsku. Teraz je značka horských športov a outdoorov prítomná na všetkých európskych trhoch a začína vývoznou ofenzívou.

V roku 2005 -V SALEWA bola založená nová divízia: Obuv.

V roku 2007-SALEWA založila pobočku v Boulder, Colarado, aby sa lepšie starala o severoamerický trh. Dôležitý krok pre vedúceho európskeho špecialistu. Kľúčové rozhodnutia sa uskutočnili aj na iných dôležitých vývozných trhoch. V Kórei, najdôležitejšom trhu pre vonkajšie vybavenie v Ázii, bolo otvorených 44 obchodov SALEWA spolu s miestnym partnerom, ďalších 16 nasledovalo. V Poľsku založila SALEWA miestnu dcérsku spoločnosť, aby sa lepšie starala o tento trh s dlhoročnou tradíciou v alpských športoch.

V roku 2011 v Bolzane bola otvorená nová ústredia skupiny SALEWA vrátane špičkovej lezeckej posilňovne, centrálneho skladu a kancelárskych priestorov.

V roku 2014 opätovné spustenie značky na celom svete. Pribudlo nové logo a novú firemnú identitu. SALEWA je teraz svetovým lídrom v alpských výrobkoch, ktoré sa nachádzajú v 30 krajinách a zásobujú približne 2 500 obchodov po celom svete. Pre nás nikdy nebudeme stáť. A tak s letnou zbierkou 2015 predstavujeme spotrebiteľovi naše nové logo a dizajnový jazyk.

Salewa.us

Nike NSW MODERN JOGGER GREY nohavice

Pánske tréningové nohavice Nike NSW MODERN JOGGER GREY 80% bavlna 20% polyester

31,20 €
Columbia GO TO HOODED JKT BLUE pánska outdoor bunda

Pánska outdoor bunda Columbia GO TO HOODED JKT BLUE Omni-heat viditelná technoloógia hliníkových bodiek na priedušnom materiály zaisťuje viacej tepla prostredníctvom odrazu ľudského tepla a jeho udržnia pod odevom. Outdoorová bunda so sťahovatelnou kapucň

85,70 €
Turistická bunda McK ACTIVE KENNY RED

Turistická bunda McK ACTIVE KENNY RED je zateplená výplňou THINSULATE odolná proti vetru. Rukávy ukončené gumičkmi. Sťahovacia kapuca a spodok. Dve vrecká na zips.

0,00 €

Posledné príspevky

Ako naučiť dieťa lyžovať bezbolestne I.
Ako naučiť dieťa lyžovať bezbolestne I.
V nasledujúcej sérií článkov Vám ponúkneme pár rád, ako si poradiť s dieťaťom pri prvých zážitkoch na svahu, aby nemalo traumu, zlozvyky a zlý deň.
Ako na lyžiarske okuliare II.
Ako na lyžiarske okuliare II.
Pokračovanie článku so zostávajúcimi parametrami.
Ako na lyžiarske okuliare I.
Ako na lyžiarske okuliare I.
Veríme, že tento článok pomôže vybrať tie správne okuliare, aby ste si lyžovačku užili a nie furt naprávali okuliare, utierali rosu a žmúrili, alebo naopak pučili oči do tmy.
Ako na lyžiarske prilby II.
Ako na lyžiarske prilby II.
Ako na prilby II. je pokračovaním článku o výbere a druhoch lyžiarskych prilieb.
Ako na lyžiarske prilby I.
Ako na lyžiarske prilby I.
Asi sa všetci zhodneme. že prilba je obmedzujúca, otravná a všeobecne vadí pri akomkoľvek športe. Na čom sa znovu zhodneme je, že niektoré šport sa už bez prilby robiť nedajú. Lyžovanie je určite jeden z nich. Technológie pokročili, rýchlosť sa zvýšila a s ňou aj pády a kolízie. Čo si na prilbách všímať, aby ste si ju ani nevšimli sa dočítate v našom článkovom seriáli.
Kontakt

info@sportovyraj.sk
Doručenie zadarmo
nad 66,66 €
Hľadať Registrácia
Môj košík 0,00 €